داروهای ممنوعه در سفر به تایلند

اکثر کشورهای دنیا قوانین بسیار سخت‌گیرانه‌ای برای حمل مواد دارویی دارند. این قوانین تنها برای داروهای تخصصی نیست. بلکه برای حمل داروهای معمولی مانند کدئین نیز، نیاز به مجوز پزشک دارید.
در بیشتر کشورها، حمل داروها منع قانونی دارد و در صورت مشاهده، ممکن است مسافر دستگیر و طبق قوانین کشور مجبور به پرداخت جریمه شود و یا در برخی از موارد به حبس محکوم شود.
تایلند جزو آن دسته از کشورهایی‌ می باشد که قوانین سختگیرانه‌ ای برای دارو دارد.
بنابراین اگر داروی خاصی مصرف می‌کنید حتما به سفارت اطلاع دهید و نسخه پزشک را به همراه داشته باشید تا مشکلی برایتان پیش نیاید.
قرص های زیادی در ایران مجاز هستند اما در دیگر کشور ها حمل کردن آنها نوعی جرم محسوب میشود، برای مثال قرص های خواب آوری که از خانوداه بنزودیازپین باشند در تایلند ممنوع هستند، بنابراین باید قبل از سفر در این مورد تحقیق کنید.
برای بردن قرص‌های ضروری‌ همان‌طور که در بالا هم گفتیم نامه‌ی پزشک و اجازه سفارت را باید به همراه داشته باشید و به هیچ عنوان داروها را از جعبه و قوطیش بیرون نیاورید چون این کارِ شما مامورین را نسبت به داروهای مصرفی‌تان حساس می‌کند.
چنان چه قرص‌هایی را که در ادامه برایتان لیست می‌کنیم در سفرتان به تایلند همراه داشته باشید حتما جریمه خواهید شد.
در تایلند هر دارویی که از مواد زیر تشکیل شده باشد غیر مجاز و بسته به اندازه ای که به همراه فرد باشد۱ تا ۲۰ سال زندانی دارد.
از این رو، برای فرار از هر گونه مشکل، در صورت امکان دارو های متشکل از این مواد را با خود به سفر نبرید، اما اگر مجبور به استفاده در طول سفر به تایلند می باشید حتما پیش از سفر مجوز حمل دارو را از دکتر خود گرفته و به سفارت تایلند در تهران نشان دهید تا مشکلی پیش نیاید.
لازم به ذکر است که دارو های مصرفی خود را در جعبه، بطری و ظرف خود به تایلند ببیرید تا بازرسین تایلند مشکوک نشوند و در صورتی که داروی مایع با خود حمل می‌کنید، بهتر است آن را در داخل کیسه نگه‌داری کنید.
اگر دارویی دارید که احتیاج به تزریق سرنگ دارد، سرنگ را در جای مطمئن نگه‌داری کنید و فراموش نکنید که به پزشک خود بگویید مجوز حمل سرنگ را نیز به شما بدهد.

لیست داروهای غیرمجاز :

  • داروهای آرام‌بخش
  • کدئین دار
  • قرص‌های سرماخوردگی
  • آنفولانزا
  • مرفین و دگزامفتامین
  • داروهای دارای هروئین، آمفتامین، متامفتامین، MDMA (اکستازی)، LSD، کوکائین،کدئین، متادون، مورفین، قارچ های روان پریشی و گیاه کراتام
  • قرص‌ خواب‌آور

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *