آب و هوای تایلند در فصول مختلف

تایلند کشوری با آب و هوای گرمسیری است. در هر فصل از سال کشور تایلند آب و هوایی متفاوت دارد.
آب و هوای پاتایا در تمام طول سال گرم است. میانگین بیشترین دمای هوا ۲۹ درجه سلسیوس است. پاتایا در خلیج تایلند واقع شده و دارای جریان های موسمی و سه فصل است.
شرایط آب و هوای پاتایا به گونه ای است که می توان آن را به سه فصل مختلف تقسیم کرد.
در تابستان (مارس – ژوئن)، درجه حرارت می تواند بیش از ۴۰ درجه باشد، به خصوص در شمال شرقی تایلند و بانکوک.
سال نو تایلندی، یا Songkran در ماه آوریل، داغترین ماه رخ می دهد. برای تسکین خود از گرما، تایلندی ها در طول جشنواره سه روزه سونگ کران، به یکدیگر آب می پاشند.
فصل بارانی (ژوئیه – اکتبر)، بارانهای سنگین که معمولا در اواخر بعدازظهر یا صبح زود اتفاق می افتد. درجه حرارت نسبتا بالا است، و با توجه به سطح رطوبت بالا می تواند بسیار ناراحت کننده باشد.
فصل استقبال فراوان فصل سرد (نوامبر – فوریه) است که آب و هوای نسبتا خشک و دلپذیر را به ارمغان می آورد. در طول روز، درجه حرارت به طور متوسط بیش از ۳۵ درجه افزایش می یابد و از نظر شرایط آب و هوایی این فصل اوج گردشگری است.

بهترین زمان برای بازدید از تایلند

اگر چه آب و هوا در سرتاسر تایلند متفاوت است اما توریست ها می‌توانند در تمام طول سال از آن بازدید کنند. بهترین زمان سفر در طول فصل سرد و خشک بین نوامبر تا اوایل ماه آوریل است. در جنوب، آب و هوا در سواحل شرقی و غربی متفاوت است. اگر قصد تماشای زیبایی های دنیای زیر آب تایلند را دارید حتما در ماه های زمستانی به ساحل غربی تایلند بروید چرا که غواصی و اسنورکلینک در بهترین زمان خود قرار دارد.

بهترین ماهها برای بازدید از تایلند

تایلند از نظر آب و هوا، دارای سه فصل با آب و هوای گرمسیری تقریبا متفاوت است، به طور کلی هرچه به سمت شهر های جنوبی تایلند بروید هوا مرطوب تر می شود. و اما بهتر است بدانید که فصل سرد تایلند از ماه نوامبر تا فوریه بوده و عموما بهترین زمان برای بازدید از تایلند محسوب می شود.

بیشترین و کمترین دما ماهیانه بانکوک

میانگین دما پاتایا

میانگین بارش در پاتایا

میانگین بارش در پوکت

میانگین ساعات آفتابی پاتایا در ماه های سال

میانگین ساعات آفتابی بانکوک در ماه های سال

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *